Pomoc - FAQ

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie napisz do nas:
Bazy danych
PYTANIA

 1. Jak prawidłowo utworzyć bazę danych?
 2. Czy baza danych może mieć dowolny rozmiar?
 3. Czy zainstalowany jest program do obsługi baz danych?
 4. Wgrałem bazę ale mam jakieś krzaczki zamiast liter na stronie...
 5. Czy ilość baz jest ograniczeniem absolutnym?
 6. Mam dużą bazę nie mogę jej wgrać przez phpMyAdmin.
 7. Jak łączyć się z bazą danych?
 8. Jak połączyć się z bazą danych z zewnątrz?
 9. Jaki program dla połączęń z zew polecacie?
 10. Jaka wersja bazy danych jest na serwerach?
 11. phpMyAdmin nie ma możliwości edycji wiersza w tabeli
ODPOWIEDZI

 1. Jak prawidłowo utworzyć bazę danych?
  Opcja 1: Wchodzimy w Panel serwera/Bazy danych MySQL/Utwórz baze.
  Opcja 2: Po wejściu w Panel/Bazy danych proszę wypełnić drugi formularz w którym podajemy tylko nazwę bazy i klikamy Dodaj baze, utworzy nam to bazę danych o nazwie loginserwera_nazwabazydanych. Następnie poniżej mamy formularz z dwoma polami do wypełnienia, pierwsze pole to nazwa użytkownika (login do bazy danych) i hasło, klikamy Dodaj uzytkownika.

  Po wykonaniu 2 powyższych kroków następnie musimy z pierwszego formularza (rozwijane okienka) wybrać bazę danych oraz użytkownika i dopisać danego użytkownika do określonej bazy klikając Przypisz uzytkownika do bazy.

  [Do góry]
 2. Czy baza danych może mieć dowolny rozmiar?
  Objętość baz danych ograniczona jest teoretycznie tylko powierzchnią konta.
  Praktycznie jednak baza danych o wielkości 100mb przy stronie z dużą oglądalnością może zbyt bardzo obciążać serwer co jest łamaniem regulaminu. Dlatego zaleca się by bazy danych nie były większe niz 100-500mb (w zależności od wykupionego pakietu)

  W przypadku gdy konto zbytnio obciąża serwer nawiązujemy kontakt z właścicielem i ustalamy wspólnie jak usunąć ten problem.

  [Do góry]
 3. Czy zainstalowany jest program do obsługi baz danych?
  Każdy serwer ma w Panelu administracyjnym dostęp do programu obsługującego bazy danych. Programem tym jest jedno z najpopularniejszych narzędzi obsługi baz danych mysql PHPMyAdmin.
  [Do góry]
 4. Czy ilość baz jest ograniczeniem absolutnym?
  Każda opcja serwera ma określoną ilość baz danych, można dokupić bazę danych ale można też trzymać tabele kilku skryptów bez problemu w jednej bazie.
  [Do góry]
 5. Mam dużą bazę nie mogę jej wgrać przez phpMyAdmin.
  phpMyAdmin nie radzi sobie z wgrywaniem dużych baz z pliku plik.sql, wystarczy taki plik wgrać na serwer przez FTP i napisać do pomoc (at) ehost.pl prośbę o wgranie kopii bazy danych z pliku (w mailu prosimy podać nazwę bazy danych, nazwę pliku i login serwera).
  [Do góry]
 6. Jak łączyć się z bazą danych?
  Jeśli dodałeś już w Panelu bazę danych, użytkownika i hasło a następnie przypisałeś użytkownika do bazy to dane do połączenia z bazą są następujące:
  host: localhost
  nazwa bazy: login_podana-nazwa
  login użytkownika: login_podana-nazwa
  hasło: hasło utworzone razem z użytkownikiem

  [Do góry]
 7. Jak połączyć się z bazą danych z zewnątrz?
  Aby połączyć się z serwerem MySQL z zewnątrz np: HeidiSQL, trzeba w Panelu serwera/Zdalna baza danych MySQL dodać swój obecny adres IP w polu Pozwalaj na polaczenia zewnetrzne:, następnie połaczyć się po porcie 3306, adres serwera jest taki sam jak adres strony www (bez http://), login i hasło taki sam jak przy łączeniu się z MySQL z wewnątrz.

  Swój adres ip można sprawdzić na stronie www.ip.ehost.pl

  [Do góry]
 8. Jaki program dla połączęń z zew polecacie?
  Do łączenia się z bazą danych z zewnątrz polecamy bardzo dobry darmowy program heidisql, można go pobrać ze strony producenta www.heidisql.com
  [Do góry]
 9. Jaka wersja bazy danych jest na serwerach?
  Na wszystkich serwerach jest MySQL 5.7.x
  [Do góry]
 10. Wgrałem bazę ale mam jakieś krzaczki zamiast liter na stronie...
  Proszę pamiętac, że zrzut bazy danych, który Państwo wykonują na innym serwerze musi zawierac poprawne kodowanie, jesli tez zrzut nie zawiera prawidłowego kodowania to wgrane dane nie będą miały prawidłowego kodowania. Prosimy wówczas o kontakt z nami postaramy się Państwu pomóc rozwiązać ten problem.
  [Do góry]
 11. phpMyAdmin nie ma możliwości edycji wiersza w tabeli
  Nowy phpmyadmin wyświetla wówczas komunikat: "Tabela ta nie zawiera unikalnej kolumny. Funkcje związane z edycją siatki, pól wyboru, edycji, kopiowania i usuwania łącza może nie działać."

  Trzeba wówczas utworzyć unikalny id każdego wpisu lub jeśli już id jest to zaznaczyć, że jest on unikalny wchodząc w strukturę danej tabeli ewentualnie nad tabelą można rozwinąć literkę T i pojawia się opcja edytuj, usuń wiersz...

  W przypadku problemów proszę kontaktować się z BOK postaramy się doradzić mniej zaawansowanym użytkownikom jak to zrobić.

  [Do góry]

 

Idź do:
Zobacz wszystkie Szukaj Wersja do druku
Powered by ODFaq v1.19.0