Sprawdź dostępność domen.
www. 
Stworzysz swoją stronę WWW
w           krokach bez znajomości technik tworzenia stron www.

Pomoc - FAQ

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie napisz do nas:

Panel administracyjny
PYTANIA

 1. Wpisuje adres Panela mimo to wyskakuje kominikat, że nie ma takiej strony!
 2. Jaki jest adres Webmail dla danego konta email?
 3. Jak prawidłowo wypełnić formularz 'Zgłoś domenę'?
 4. Tworzenie kopii bezpieczeństwa (backup'u).
 5. Jak dodać zadanie do Cron'a?
 6. Czym jest blokada hotlink?
 7. Nie mogę usunąć jednego z gotowych skryptów.
 8. Gdzie są satystyki dla dodatkowych domen?
 9. Jak zablokować jakiś adres IP?
 10. Jak utworzyć stronę na login i hasło?
ODPOWIEDZI

 1. Wpisuje adres Panela mimo to wyskakuje kominikat, że nie ma takiej strony!
  Oznacza to, że prawdopodobnie jesteś w jakiejś sieci (osiedlowej, miejskiej itp) i że administrator twojej sieci blokuje wszystkie nieznane porty a Panel działa na portach: 2082, 2083, 2095, 2096.

  Rozwiazanie 1: prosze wejsc na Panel przez adres http://cpanel.twoja-strona.pl zamiast przez standardowy: http://twoja-strona.pl/panel

  Rozwiazanie 2: aby rozwiązać problem wystarczy napisać do administratora sieci lub zadzwonić i poprosić o odblokowanie portów: 2082, 2083, 2095, 2096 ponieważ na tych portach działa Panel administracyjny serwerem wirtualnym.

  Warto też sprawdzić jeśli mamy zainstalowany program Firewall czy program ten nie blokuje nam tych portów.
  [Do góry]

 2. Jaki jest adres Webmail dla danego konta email?
  Webmail do którego może się logować każdy użytkownik i sprawdzić (wysłać) maile jedynie ze swojego konta znajduje się pod adresem www.twoja_domena.pl/poczta, loginem jest cały adres email (ktos@twoja_domena.pl).

  Webmail przydaje się często gdy nad serwisem pracuje kilka osób.
  [Do góry]

 3. Jak prawidłowo wypełnić formularz 'Zgłoś domenę'?
  W pierwsze pole 'Nazwa domeny' prosimy wpisać pełną nazwę domeny bez przedrostka www np.: mojadomena.pl. W polu 'dla serwera' nie zmieniamy nic.

  Następnie musimy dokonać wyboru w jaki sposób chcemy dodać domenę. Do wyboru mamy 3 opcje.
  'Zamiast dotychczasowej głównej domeny' - w tym wypadku musimy skasować serwer (utrata danych i ustawień) i dodać go od nowa w zgłaszanej domenie (w takim wypadku do serwera nie prowadzi domena klient.ehost.pl)
  'Jako dodatkową wskazującą na public_html' - opcja ta powoduje iż pod adresem klient.ehost.pl i mojadomena.pl jest wyświetlana ta sama strona WWW
  'Jako domenę wskazującą na oddzielny katalog' - w takim wypadku w uwagach należy podać nazwę katalogu. Domena zostanie dopisana na katalog public_html/nazwakatalogu (w tym wypadku mojadomena.pl będzie wyświetlała dane z katalogu nazwakatalogu).
  [Do góry]

 4. Tworzenie kopii bezpieczeństwa (backup'u).
  Kopię bezpieczeństwa zalecamy robić co jakiś czas. Backup najlepiej robić w godzinach 23:00-3:00 gwarantuje nam to najszybszy czas wygenerowania kopii zapasowej.

  Po wejściu w Panel/Kopia bezpieczeństwa, klikamy na 'Generuj/Ściągnij pełny backup'. Następna strona formularza pozwala nam wybrać kilka opcji. Proponujemy wybierać Katalog głowny jako miejsce zapisania kopii. Podając poprawny email, po utworzeniu backupu dostaniemy email z informacją, że backup został zrobiony i możemy go pobrać przez FTP.
  Drugą opcją jest wybranie serwera FTP, podanie loginu i hasła. W tym wypadku po utworzeniu backupu zostanie on skopiowany na wybrany zewnętrzny serwer FTP.

  Przypominamy, że codziennie w godzinach nocnych robione są kopie bezpieczeństwa wszystkich kont, w razie skasowania danych można zawsze do nas napisać lub zadzwonić z prośbą o ich odtworzenie. Kopia danych trzymana jest przez nas 7 dni.
  [Do góry]

 5. Jak dodać zadanie do Cron'a?
  Cron jest programem wywołującym odpowiednią stronę www w określonym czasie. Po wejściu w Panel/Zadania Cron'a wybieramy przycisk STANDARD. Następnie określamy co ile i o jakiej godzinie cron ma wywoływać stronę WWW.

  np: codziennie (co tydzień...) o godzinie 9:00, co godzinę, tylko w soboty itd...

  W linii poleceń (command to run) wpisujemy
  wget -q /dev/null http://www.domenna.pl/strona.php
  Wybieramy Save ctrontab. Zadanie zostało zapisane.
  [Do góry]

 6. Czym jest blokada hotlink?
  Włączenie blokady hotlink powoduje utworzenie listy domen w których mogą być wyświetlane obrazki umieszczone na serwerze. Jeśli domena abc.pl chce pobrać obrazki z naszego serwera, ale nie jest dopisana do listy domen, które mają na to pozwolenie to mimo, że obrazek www.cos.ehost.pl/obrazek.gif istnieje, to na stronie www.abc.pl nie wyświetli sie. Ochrona często przydaje się w sklepie internetowym, gdzie nieuczciwi internauci często podłączają się pod nie swoje zdjęcia produktów.
  [Do góry]
 7. Nie mogę usunąć jednego z gotowych skryptów.
  Czasami instalator nie radzi sobie z automatycznym usunięciem gotowego skryptu. Trzeba wejść na FTP i nadać wszystkim plikom i katalogom danego skryptu (nie całego serwera) prawa 777, jeśli to nie pomoże skrypt trzeba usunąć ręcznie (pliki z FTP oraz bazę danych tego skryptu) oraz dodatkowo jeśli skrypt był instalowany w głównym katalogu zaleca się usunięcie pliku install_in_root.php, który znajduje się na FTP w katalogu .fantasticodata.
  [Do góry]
 8. Gdzie są satystyki dla dodatkowych domen?
  Każda dodatkowa domena np abc.pl jest dopisywana na subdomenę głównej domeny serwera, np abc.glownadomena.pl, statystyki domeny abc.pl są w dziale Statystyki pod nazwą subdomeny: abc.glownadomena.pl
  [Do góry]
 9. Jak zablokować jakiś adres IP?
  Jeśli chcą Państwo jakiemuś adresowi IP zablokować dostęp do strony WWW proszę ten adres dodać do listy blokowanych IP w Panelu serwera/Blokuj adres IP.
  [Do góry]
 10. Jak utworzyć stronę na login i hasło?
  W Panelu serwera/Katalogi na hasło mogą Państwo utworzyć login i hasło dla danego katalogu. Oznacza to, że strona oraz pliki będą widoczne przez WWW dopiero po podaniu przez użytkownika loginu i hasła.
  [Do góry]

 

Idź do:
Zobacz wszystkie Szukaj Wersja do druku
Powered by ODFaq v1.19.0

eHost w liczbach ...

Obsługujemy ponad 23500 stron internetowych oraz jesteśmy rejestratorem ponad 11000 domen dla firm, instytucji oraz osób prywatnych. Jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w swojej branży. Sprzedajemy usługi na najwyższym poziomie.

Contents copyright © 2002 - 2018 by eHost.pl. All rights reserved. Created by Multimedia Design. Ta strona używa ciasteczek (cookies).
INFOLINIA: 801 000 258