Pomoc - FAQ

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie napisz do nas:
Panel serwera
PYTANIA

 1. Wpisuje adres Panelu mimo to wyskakuje kominikat, że nie ma takiej strony!
 2. Jaki jest adres Webmail dla danego konta email?
 3. Tworzenie kopii bezpieczeństwa (backup).
 4. Jak dodać zadanie Cron?
 5. Czym jest blokada hotlink?
 6. Nie mogę usunąć jednego z gotowych skryptów.
 7. Gdzie są satystyki dla dodatkowych domen?
 8. Jak zablokować jakiś adres IP?
 9. Jak utworzyć stronę na login i hasło?
 10. Jak wygenerować CSR - żądanie podpisania certyfikatu.
 11. Jak mogę zainstalować swój certyfikat SSL?
ODPOWIEDZI

 1. Wpisuje adres Panelu mimo to wyskakuje kominikat, że nie ma takiej strony!
  Oznacza to, że prawdopodobnie jesteś w jakiejś sieci (osiedlowej, miejskiej itp) i że administrator twojej sieci blokuje wszystkie nieznane porty a Panel działa na portach: 2082, 2083, 2095, 2096.

  Rozwiazanie 1: prosze wejsc na Panel przez adres http://cpanel.twoja-strona.pl zamiast przez standardowy: http://twoja-strona.pl/panel

  Rozwiazanie 2: aby rozwiązać problem wystarczy napisać do administratora sieci lub zadzwonić i poprosić o odblokowanie portów: 2082, 2083, 2095, 2096 ponieważ na tych portach działa Panel administracyjny serwerem wirtualnym.

  Warto też sprawdzić jeśli mamy zainstalowany program Firewall czy program ten nie blokuje nam tych portów.

  [Do góry]
 2. Jaki jest adres Webmail dla danego konta email?
  Webmail do którego może się logować każdy użytkownik i sprawdzić (wysłać) maile jedynie ze swojego konta znajduje się pod adresem www.twoja_domena.pl/poczta, loginem jest cały adres email (ktos@twoja_domena.pl).

  Webmail przydaje się często gdy nad serwisem pracuje kilka osób.

  [Do góry]
 3. Tworzenie kopii bezpieczeństwa (backup).
  Kopię bezpieczeństwa zalecamy robić co jakiś czas. Backup najlepiej robić w godzinach 23:00-3:00 gwarantuje nam to najszybszy czas wygenerowania kopii zapasowej.

  Po wejściu w Panel/Kopia bezpieczeństwa, klikamy na Generuj/Ściągnij pełny backup. Następna strona formularza pozwala nam wybrać kilka opcji. Proponujemy wybierać Katalog głowny jako miejsce zapisania kopii. Podając poprawny email, po utworzeniu backupu dostaniemy email z informacją, że backup został zrobiony i możemy go pobrać przez FTP.
  Drugą opcją jest wybranie serwera FTP, podanie loginu i hasła. W tym wypadku po utworzeniu backupu zostanie on skopiowany na wybrany zewnętrzny serwer FTP.

  Przypominamy, że codziennie w godzinach nocnych robione są kopie bezpieczeństwa wszystkich kont, w razie skasowania danych można zawsze do nas napisać lub zadzwonić z prośbą o ich odtworzenie. Kopia danych trzymana jest przez nas 7 dni.

  [Do góry]
 4. Jak dodać zadanie Cron?
  Cron jest programem wywołującym odpowiednią stronę www w określonym czasie. Po wejściu w Panel/Zadania Cron wybieramy przycisk STANDARD. Następnie określamy co ile i o jakiej godzinie cron ma wywoływać stronę WWW.

  np: codziennie (co tydzień...) o godzinie 9:00, co godzinę, tylko w soboty itd...

  W linii poleceń (command to run) wpisujemy
  wget -q /dev/null http://www.domenna.pl/strona.php
  Wybieramy Save ctrontab. Zadanie zostało zapisane.

  [Do góry]
 5. Czym jest blokada hotlink?
  Włączenie blokady hotlink powoduje utworzenie listy domen w których mogą być wyświetlane obrazki umieszczone na serwerze. Jeśli domena abc.pl chce pobrać obrazki z naszego serwera, ale nie jest dopisana do listy domen, które mają na to pozwolenie to mimo, że obrazek www.cos.ehost.pl/obrazek.gif istnieje, to na stronie www.abc.pl nie wyświetli sie. Ochrona często przydaje się w sklepie internetowym, gdzie nieuczciwi internauci często podłączają się pod nie swoje zdjęcia produktów.
  [Do góry]
 6. Nie mogę usunąć jednego z gotowych skryptów.
  Czasami instalator nie radzi sobie z automatycznym usunięciem gotowego skryptu. Trzeba wejść na FTP i nadać wszystkim plikom i katalogom danego skryptu (nie całego serwera) prawa 777, jeśli to nie pomoże skrypt trzeba usunąć ręcznie (pliki z FTP oraz bazę danych tego skryptu) oraz dodatkowo jeśli skrypt był instalowany w głównym katalogu zaleca się usunięcie pliku install_in_root.php, który znajduje się na FTP w katalogu .fantasticodata.
  [Do góry]
 7. Gdzie są satystyki dla dodatkowych domen?
  Każda dodatkowa domena np abc.pl jest dopisywana na subdomenę głównej domeny serwera, np abc.glownadomena.pl, statystyki domeny abc.pl są w dziale Statystyki pod nazwą subdomeny: abc.glownadomena.pl
  [Do góry]
 8. Jak zablokować jakiś adres IP?
  Jeśli chcą Państwo jakiemuś adresowi IP zablokować dostęp do strony WWW proszę ten adres dodać do listy blokowanych IP w Panelu serwera/Blokuj adres IP.
  [Do góry]
 9. Jak utworzyć stronę na login i hasło?
  W Panelu serwera/Katalogi na hasło mogą Państwo utworzyć login i hasło dla danego katalogu. Oznacza to, że strona oraz pliki będą widoczne przez WWW dopiero po podaniu przez użytkownika loginu i hasła.
  [Do góry]
 10. Jak wygenerować CSR - żądanie podpisania certyfikatu.
  Jeśli chcą Państwo wykupić certyfikat SSL w innej firmie niż eHost firma ta może poprosić Państwa o wygenerowanie CSR.

  CSR generuje się w Panelu serwera/Zabezpieczenia - SSL/TLS następnie wybieramy z prawej strony "Generowanie, wyświetlanie i usuwanie żądań podpisania certyfikatów SSL" i generujemy CSR oraz klucz certyfikatu. CSR przekazujemy firmie w której chcemy wykupić certyfikat.

  Jeśli certyfikat ma być wykupiony w eHost nic nie muszą Państwo generować my generujemy CSR i instalujemy certyfikat.

  [Do góry]
 11. Jak mogę zainstalować swój certyfikat SSL?
  Jeśli mają Państwo wykupiony certyfikat SSL w innej firmie niż eHost mogą Państwo zainstalować go samodzielnie bez dodatkowych opłat w Panelu serwera.

  Aby zainstalować własny certyfikat trzeba posiadać 3 pliki. Plik z certyfikatem (.crt) plik CAroot (CAbundle) oraz plik z kluczem (.key)

  Mając te 3 pliki certyfikat instalują Państwo samodzielnie w Panelu serwera/Zabezpieczenia - SSL/TLS Status. Po wejściu do tego działu należy wybrać nazwę domeny z domen dopisanych do serwera, wstawić zawartość plików w pola tekstowe CRT, KEY, CABUNDLE i wybrać zainstaluj certyfikat.

  Jeśli certyfikat będzie wykupiony w eHost nic nie muszą Państwo robić my instalujemy certyfikat. Oferujemy SSL dla wszystkich domen dopisanych do serwera za 50zł netto rocznie więcej na https://www.ehost.pl/certyfikat-ssl.php

  [Do góry]

 

Idź do:
Zobacz wszystkie Szukaj Wersja do druku
Powered by ODFaq v1.19.0